A Téka Alapítvány Feketelaki Összművészeti Tábora az idén kilencedik alkalommal hívta az érdeklődőket műhelymunkára. A film, irodalom, mozgás/tánc területeit körüljáró tábor a nem én tematikát boncolgatta Erdély több területéről érkező résztvevőkkel. A tábor szervezőinek sajtóközleménye.

A tábor a kortárs kultúra iránt érdeklődő diákoknak teremt lehetőséget arra, hogy a különböző alkotási területeket képviselő művészekkel együtt alkothassanak, gondolkozhassanak. A műhelyfoglakozásokat az állandó mentorok (Farkas György, Gőbölös Gábor, Márton Evelin) mellett vendégelőadók is vezetik.  Minden évben egy bizonyos tematika köré szerveződő foglakozások végtermékeként kisfilmeket készítenek.


Az idei táborban a megszokott kisfilm helyett azonban klipek készültek.  A három klipet egy-egy csapat állította össze a megfelelő mentor irányításával. Márton Evelin a forgatókönyv megírásában, a Gőbölös Gábor a koreográfia összeállításában, Farkas György és Farkas-Mohi Balázs a képi világ megteremtésében nyújtott szakmai segítséget. A téma adta bonyolult lelki folyamatok feldolgozásában, illetve a kérdések alapos megbeszélésében Demeter Réka és Farkas-Nemes Viktória műhelyei adtak helyet. Emellett a GoPro kamerával felszerelt sufniban a diákok őszintén vallhattak a táborban megélt eseményekről.


A táborvezetők (Debreczeni Orsolya Katalin, Szabó Annamária) úgy gondolják, hogy az idei tábor több szempontból is mérföldkő. A generációváltás mellett az idén több új településről (Udvarhely, Gyergyószentmiklós, Sepsiszentgyörgy, Maroshévíz stb.) voltak jelentkezők, valamint három önkéntes (Balázs-Bécsi Anna, Borbély Kinga, Stan Lilla-Alíz) segítette a mentorok és szervezők munkáját. Az így kialakult diverzitás pedig méginkább reflektorfénybe helyezte Mezőséget, ezen belül Feketelakot.


A Téka Alapítvány Összművészeti Táborának hagyományosan Feketelak, illetve a Feketelaki Téka Kultúrcsűr ad otthont. Az eddig felmutatott kulturális tevékenységeknek teret adó helyszín 2022-ben került be a Kárpát-medencei Kultúrpajta és Tündérkert hálózatba. A program a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával a Kárpát-medencei Kultúrpajta és Tündérkert hálózat program keretében jött létre.