Az organikus népi kultúra és a kortárs képzőművészet kapcsolata - alkotótábor és szimpózium Bikfalván!
A helyi építtett, kulturális és szellemi örökséget a kortárs művészet nyelvén továbbéltető rendezvényeink több mint egy évtizedes múltra tekintenek vissza.
Korábban ismert nemzetközi művészeket és doktorandusz hallgatókat hívtunk bikfalvi szimpóziumjainkra, a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kara Sepsiszentgyörgyi kihelyezett Képzőművészeti Tanszékének 2021 szeptemberében történt beindulásával azonban tavaly a székelyföldi hallgatók több, Pécsett tanuló, de a Történelmi Magyarország különböző régióiból érkező diákjával közösen alkothattak Bikfalván. Régiók képviselői találkozhattak így egymással, és reflektálhattak az Erdélyben még élő hagyományos organikus kultúrára alkotásaikkal. A nagyszabású záróeseményen a helyi sajtó mellett a község és Sepsiszentgyörgy érdeklődő közönsége is részt vett, de a szakma jeles képviselői is megjelentek más székelyföldi régiókból is.
Idén 30 fő alkothat a bikfalvi csűrben és környékén, de minden esti előadás nyilvános. A zárórendezvány több száz embert megmozgat a környékről, a tavalyi és a készülő idei anyagot pedig Pécsett, a Nádor Galériában is bemutatjuk 2023. szeptember 14-29. között, így nagyon sokan láthatják!
Erdély egyik legfőbb értéke még élő organikus kultúrája, csodálatos természeti közege és a hagyományos székelyföldi falu Bikfalván még nagyon élő faluképe. Különösen fontos, hogy képzőművész hallgatókat vonjuk be ebbe az értékőrző munkába, és ezzel a jövő generációját készítjük fel az értékorientált alkotásra.