Magyarország | Zala vármegye | Nagylengyel | Bányász u 21
Ahol a körtepálinka-főzés tudománya apáról fiúra száll - és ahol hamarosan már Petőfi körtefájának ültetésén találkozhatnak a helyiekés a környékbeliek!
Számos őshonos körtefajta hazája a göcseji dombvidék. Göcsejben és Nagylengyelben is az egyik legjellemzőbb gyümölcsfa az úgynevezett tüskés körte. Kiváló a klíma és a talaj eme gyümölcs számára, ezért érzi ilyen jól magát és alakult ki ennyi változata. Az itt élő emberek mindig is megbecsülték a természet áldásait és a számos felhasználási mód egyikeként a pálinkakészítés hagyománya apáról fiúra szállt.
Évszázados kézműves tradíciók és a forradalmian új erjesztési és lepárlási technológia ötvözésével készül a nagylengyeli Farkas Pálinka. A pálinkafőzde tulajdonosa és vezetője Farkas Tibor pálinkafőző mester több mint 30 éves szakértelemmel, különös odafigyeléssel kiváló minőségű, válogatott, étkezési minőségű gyümölcsből készíti a pálinkát. A családi vállalkozás 1998 óta szerepel rendszeresen pálinkáival hazai és nemzetközi versenyeken kiváló eredménnyel - országos versenyen a legjobbak között ezüstérmet szerzett, a régiós versenyeken számos aranyat.
A Göcseji Körte a táj, a régió adottságaiból fakadóan a Magyarországon termelt körték közül a leginkább rendelkezik a körte gyümölcsre jellemző gyümölcsös ízzel és illattal. A göcseji térségben termett és az itt feldolgozásra kerülő körtefajtákból készült párlatokat 2008. évtől tájvédelem alá helyezték. E rangos elismerés a gyümölcspárlatok társaságában méltó helyre emelte a Göcseji Körtepálinkát.
És: hamarosan az Életfa - Nagylengyeli Óvoda-Bölcsőde tündérkertjét és a Göcsej Park faállományát Petőfi körtefájával gazdagíthatják! Az óvodai közösség és a Nagylengyelért Egyesület tagjai szervezik meg a közösségi ültetést, amely egyben jó lehetőség lesz a helyieknek és a környékbeli falvakban élőknek egy újabb kellemes és hasznos szabadtéri programra is.